Posted by admin on luty - 13 - 2024 | Możliwość komentowania Co w sumie trzeba sądzić o Unii Europejskiej? została wyłączona

Najbardziej znaczące zalety wejścia Polski do UE
Dzisiaj UE jest w dużym kryzysie. Czyli nie ma dobrej prasy. Zwłaszcza w Sieci można przeczytać dużo opinii takich osób, które twierdzą, że najlepszym wyjściem jest to by wyjść z UE. Chociaż uważam, iż UE jest zbyt socjalistyczna, a to nie jest dobre – na dłuższą metę, to jednak nie bardzo widzę jakąś alternatywę. Przecież Polska nie jest mocarstwem, więc i tak zawsze będzie pod jakąś obcą strefą wpływów. Jeśli mamy do wyboru UE, a Rosję, to zdrowy rozsądek nakazuje być za Unią. Chociaż naturalnie Rosja to wspaniały kraj. Po prostu raczej nie nadajemy na tych samych falach.
Poza tym UE to ciągle potęga. Jeżeli można użyć porównania piłkarskiego, to Unia Europejska jest jak drużyna, która odnosiła wielkie sukcesy, sprawiała, że świat stawał się piękniejszy, lecz potem popadła w bardzo duży kryzys. Miejmy w takim razie nadzieję, iż owy kryzys przeminie. Polska właśnie dzięki UE szybciej się rozwija. Przecież gdyby nie choćby współpraca gospodarcza z Niemcami, trudno byłoby nam swobodnie przejść przez kryzys. Musimy wiedzieć, iż w naszym kraju na stałe bądź na pewien czas obecnie przebywa kilkaset tys. osób z Ukrainy oraz Białorusi. To pokazuje, że obraliśmy odpowiednią drogę. W końcu w 1989 roku Białoruś z Ukrainą były bogatsze od Polski. Czyli w zasadzie Unia Europejska da się lubić.

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.